Wodór w kosmetologii

W ostatnim roku w kosmetologii głośno było o zabiegu oczyszczania wodorowego. Dlaczego ten zabieg zyskał taką popularność? Czy zabieg ten to tylko oczyszczanie? Jak wodór działa na naszą skórę? Dzisiaj przedstawię Wam fenomen tego pierwiastka.

Wodór to najlżejszy i najmniejszy pierwiastek występujący w naturze. Cząsteczki wodoru są tak małe i lekkie, że pozostają niewidoczne dla oczu, ale dzięki temu z łatwością przenikają barierę skóry. Właśnie dlatego wykorzystywany jest w nowoczesnej medycynie, dermatologii i kosmetologii.

 

 

Żadna inna cząsteczka, nie jest w stanie tak efektywnie zniwelować działania wolnych rodników na powierzchni skóry jak wodór. Fenomen aktywnego wodoru polega na tym, że po wprowadzeniu do komórek skóry jego cząsteczki, łączą się właśnie z najmocniej reaktywnymi i najbardziej szkodliwymi wolnymi rodnikami. W wyniku prostej reakcji, wolne rodniki zostają przekształcone w cząsteczki wody oraz tlenu. W ten sposób ich destruktywne działanie jest całkowicie wyeliminowane. Woda, która zawiera aktywny wodór to najlepszy i najskuteczniejszy antyoksydant jaki możesz dostarczyć do swojego organizmu. Badania wykazały również, że aplikacja wody nasyconej wodorem na rany wywołane stanami zapalnymi przynosi znaczącą poprawę i przyspiesza czas gojenia.

Czym są wolne rodniki i dlaczego są takie szkodliwe dla naszej skóry?

Wolne rodniki to reaktywne cząsteczki, które powstają podczas procesów oddechowych i energetycznych. Występują one naturalnie w naszym organizmie i są one pośrednikami procesów komórkowych. Dopiero kiedy ich równowaga zostaje zaburzona, czyli występuje ich nadmiar, co możemy obserwować wraz z upływającymi latami, stają się one szkodliwe dla organizmu. 

Wolne rodniki reagują z innymi cząsteczkami w organizmie i początkują proces utleniania, przez co dochodzi do uszkodzenia m.in białek, kwasów nukleinowych czy lipidów. Warto jest zaznaczyć, że czynnikiem przyspieszającym proces tworzenia się wolnych rodników jest promieniowanie UVA i UVB. 

 

 

Przed wolnymi rodnikami nie da się uciec. Ich nadmiar jest szkodliwy – potwierdziły to liczne badania naukowe. Powodują one stany chorobowe skóry i zaburzają jej naturalne funkcjonowanie. Uszkadzają włókna kolagenowe i elastynowe skóry właściwej, czego efektem jest powstawanie zmarszczek. Nadmiar wolnych rodników jest również główną przyczyną przedwczesnego starzenia się skóry, powstawania zmian pigmentacyjnych oraz zwiększenia podatności na stany zapalne.

Badania nad wodorem

Pozytywne właściwości aktywnego wodoru dla organizmu ludzkiego zostały odkryte stosunkowo niedawno, dlatego rozpoczęto intensywne badania w tym obszarze oraz wprowadzenie terapii medycznych, ale również szturmem wdarły się do branży beauty. Miejscem gdzie szczególną uwagę poświęcono temu tematowi jest Japonia oraz Korea Południowa gdzie prof. Shiego Ohta z Nippon Medical School w Japonii czy prof. Dr. Lee Kyu-Jae, Prezes Koreańskiego Instytutu ds. wody i profesor uniwersytetu Yonsei w Seulu, prowadzą obecnie badania potwierdzające skuteczność wodoru.

Od 2008 roku przeprowadzono ponad 100 badań naukowych, które wskazują, że terapia wodorowa pozwala na skuteczne leczenie lub przyspieszenie leczenia wielu problemów skórnych, jak również ogólnych schorzeń oraz przedłużenie żywotności komórek. 

 

 

Zalety zabiegu z wykorzystaniem wodoru

Skuteczność terapii przeciwstarzeniowej w wydaniu wykorzystującym cząsteczki aktywnego wodoru jest imponująca. Każdorazowo wykonany zabieg poprawia kondycję i elastyczność skóry oraz dodaje jej blasku. 

Po wykonaniu zabiegu pielęgnacyjnego skóra staje się:

  • elastyczna
  • świeża
  • promienna
  • jednolita
  • oczyszczona
  • nawilżona

 

Jednocześnie warto zaznaczyć, że zabieg oczyszczania wodorowego w naszym gabinecie wzbogacony jest również o inne technologie, dzięki którym uzyskujemy spektakularne efekty. Podczas jednego zabiegu wykorzystujemy dobroczynne działanie aktywnego wodoru, wprowadzamy substancje aktywne do głębokich warstw skóry dzięki mikroprądom, dodatkowo stymulujemy skórę dzięki podgrzaniu jej do 55 stopni, co potęguje efekty przeciwzmarszczkowe. Zabieg kończy się terapią kriogeniczną dzięki której obkurczamy pory oraz naczynka krwionośne, co pozwala na “zamknięcie“ składników aktywnych w skórze.

 

Dziękuję, że jesteś.

Katarzyna Górajewska-Sitek.

Recommended Posts

Leave a Comment