Indywidualne terapie zabiegowe

Indywidualne terapie zabiegowe

Czasy, kiedy klient umawiał się do gabinetu na zabieg i bez uprzedniej konsultacji został mu ten zabieg wykonany odeszły w zapomnienie. Kosmetologia w ostatnich latach postawiła na indywidualizację zabiegów do potrzeb danego klienta, tak aby osiągnąć, jak najlepsze efekty. Indywidualne terapie zabiegowe wiodą aktualnie prym w gabinetach kosmetologicznych, podczas pierwszej wizyty w trakcie konsultacji kosmetologicznej dobierany jest nie tylko zabieg, ale również pielęgnacja domowa, zmiany w nawykach żywieniowych, suplementacja czy zalecane badania w celu poszerzenia zakresu wiedzy nad danym problemem skórnym. Należy pamiętać, że najlepsze efekty terapii zabiegowych uzyskujemy, właśnie kiedy połączymy te wszystkie elementy. 

Czym są indywidualne terapie zabiegowe?

Indywidualnie dobrana terapia zabiegowa z zakresu kosmetologii profesjonalnej, laseroterapii czy medycyny estetycznej zachowa skórę w zdrowej kondycji, pomoże zwalczyć problemy trądzikowe, blizny potrądzikowe, przebarwienia czy też zmarszczki. Skóra, jako największy narząd organizmu, nieustannie narażona jest na wpływ szkodliwych czynników zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych, dlatego bardzo ważne jest, aby regularnie o nią dbać poprzez odpowiednio dobraną pielęgnację, terapie zabiegowe, nawyki żywieniowe czy suplementację. Preparaty używane w terapiach obfite są w składniki aktywne, które zapewniają szybkie i zadowalające rezultaty. Pamiętajmy, że terapie zabiegowe nie są zarezerwowane tylko dla kobiet, idealnie sprawdzą się również w przypadku skóry męskiej. Indywidualne terapie zabiegowe składają się z wnikliwej konsultacji, ułożenia planu zabiegów, pielęgnacji domowej, suplementacji oraz jeśli to będzie konieczne również wykonanie odpowiednich badań. Efektem zindywidualizowanej pielęgnacji będzie zdrowa, zregenerowana skóra, ze zmniejszonym wydzielaniem łoju, zminimalizowanymi bliznami, przebarwieniami i zmarszczkami, dodatkowo skóra będzie głęboko nawilżona, promienna i odświeżona.

 

Dla kogo takie terapie są skierowane?

Tak naprawdę dla każdego. Dzięki temu że każdy zabieg jest indywidualnie dobierany do aktualnych potrzeb skóry idealnie sprawdzą się przy skórach podrażnionych, odwodnionych, suchych jak również z problemem trądziku, blizn i przebarwień, idealnie sprawdzą się również w terapiach anti-age gdzie redukujemy już powstałe zmarszczki i pracujemy nad tym, aby nie powstały nowe. Jest natomiast kilka przeciwwskazań kiedy takich zabiegów nie możemy wykonywać, są to wszystkie aktywne choroby zapalne skóry, infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze jak i aktywna opryszczka. Ciąża i laktacja nie są przeciwwskazaniem do wykonywania terapii zabiegowych, jedynie są one modyfikowane w taki sposób, aby były bezpieczne dla kobiety oraz dziecka. 

 

Rodzaje terapii zabiegowych

Terapie lecznicze

Zabiegi, które dedykowane są konkretnym problemom skórnym. W zależności od indywidualnych potrzeb zabiegi mają na celu niwelowanie różnych rodzajów trądziku, AZS, wizualnych skutków problemów hormonalnych lub naczyniowych. Zabiegi dobierane są w oparciu o szczegółowy wywiad, wyniki badań oraz obserwacji reakcji skórnych. Dzięki temu precyzyjnie można dobrać terapię indywidualną, która w połączeniu z właściwą pielęgnacją przyniesie zamierzone efekty. Terapie lecznicze wykonywane są w serii od kilku do nawet kilkunastu zabiegów, bardzo często łączących w sobie techniki manualne, aparaturowe oraz laserowe. Terapie lecznicze kończą się, wtedy kiedy uzyskamy założony efekt, następnie przechodzimy do terapii profilaktycznych.

Terapie profilaktyczne

Zabiegi skoncentrowane na aktualnym stanie skóry, których zadaniem jest jej odżywienie, nawilżenie oraz zapobieganie oznakom starzenia. Zabiegi profilaktyczne mają na celu wsparcie prawidłowych procesów funkcjonowania skóry oraz wzmocnienie jej, by była odporniejsza na oddziaływanie czynników zewnętrznych mogących jej szkodzić na co dzień. Terapie te podtrzymują efekty zabiegów leczniczych, dzięki czemu skóra funkcjonuje w sposób prawidłowy. Terapie profilaktyczne idealnie się również sprawdzą u osób, które nie zmagają się z problemami skórnymi, natomiast chcą utrzymać ją w dobrej kondycji. 

 

 

Terapie antiage

Pozwalają opóźnić proces starzenia się skóry oraz złagodzić jego wizualne efekty. Kontrolę nad procesem starzenia możemy zyskać nie tylko dzięki optymalnie zbilansowanej diecie i aktywności fizycznej, ale również dzięki zabiegom, jakie oferuje współczesna kosmetologia i dermatologia estetyczna. Terapie przeciwstarzeniowe to szereg różnorodnych zabiegów mających na celu opóźnienie procesu starzenia się skóry oraz zniwelowanie powstałych już jego oznak. Specjalne metody i preparaty dobierane są indywidualnie do potrzeb konkretnej skóry. Efektem jest wygładzenie i zniwelowanie zmarszczek, bruzd oraz nierówności na powierzchni skóry. 

Terapie dla kobiet w ciąży

Specjalistyczne zabiegi dedykowane kobietom w ciąży, które pomagają wesprzeć ich skórę w tym wyjątkowym okresie. Poszczególne terapie są oparte na naturalnych i bezpiecznych składnikach i preparatach, które są całkowicie bezpieczne dla ciężarnych kobiet. Zabiegi wspierają naturalne procesy regeneracyjne skóry, odżywiają ją i głęboko nawilżają.

 

Jak wygląda terapia zabiegowa ?

Kluczowym elementem w podjęciu terapii jest wywiad i ocena kosmetologiczna w celu zdiagnozowania problemu, jego przyczyny i ustalenia planu jego eliminacji. Każda terapia jest dobierana indywidualnie, według potrzeb skóry. Składa się z serii kilku-kilkunastu zabiegów z użyciem profesjonalnych kosmetyków, aparatury czy laserów. Po dokładnym dwuetapowym oczyszczaniu skóry wykonuje się odpowiednio dobrany peeling enzymatyczny bądź kwasowy. W dalszej części zabiegu stosuje się m.in. maski kremowe, maski algowe, serum, koncentraty z zawartością składników aktywnych. Większość zabiegów przeprowadzanych jest przy użyciu specjalistycznej aparatury kosmetycznej (z wyjątkiem osób z przeciwwskazaniami) tj. ultradźwięków, terapii LED, fali radiowej, oczyszczania wodorowego, mikroprądów, radiofrekwencji mikroigłowej czy laserów. W naszym gabinecie stosujemy kuracje oparte na składnikach aktywnych jak retinol, witamina C, niacynamid, peptydy, śluz ślimaka, kwas hialuronowy i wiele wiele innych. 

 

Dziękuję, że jesteś.

Katarzyna Górajewska-Sitek

Recommended Posts

Leave a Comment