RetiPeel™ – zabieg z retinolem

Ostatni wpis był o właściwościach i działaniu retinoidów w tym retinolu, natomiast dzisiaj opisze Wam mój ulubiony zabieg oparty na retinolu, który stosuję w gabinecie czyli RetiPeel™ od Peel Mission.

 

Jest to dwuetapowy, silnie odmładzający zabieg, wykorzystujący podwójne kompleksy retinolowe o stężeniu 10%. Zabieg rekomendowany jest dla skóry dojrzałej, z widoczną utratą jędrności i zmarszczkami. Dzięki odpowiednio skomponowanej procedurze zabieg w całości przeprowadzany jest w gabinecie, a skóra po zabiegu nie jest silnie podrażniona, zaczerwieniona oraz nie występują obrzęki. Dodatkowym atutem jest to, że nie wymaga kilkudniowej rekonwalescencji. 

Zabieg RetiPeel nie jest silnie złuszczający, a dzięki produktowi do pielęgnacji domowej o 2,5% stężeniu retinolu, który każdy pacjent dostaje w gratisie, efekty przebudowy skóry są wielopoziomowe i widoczne już po pierwszym zabiegu. 

 

 

Pierwsza faza to zabieg w gabinecie , którego kluczowym elementem jest spotęgowany kompleks retinolu o stężeniu 10%, wzmocniony unikalną mieszanką kwasów AHA. Takie połączenie składników aktywnych wpływa na głębsze warstwy skóry, inicjując procesy naprawcze, przyczyniając się do przywrócenia jędrności, napięcia i gęstości skóry.

Drugi etap trwa kolejnych 7 dni i polega na aplikacji specjalistycznego kremu do nocnej odnowy skóry. Preparat, w skład którego wchodzi kompleks retinolu o stężeniu 2,5%, papaina oraz składniki odżywcze, efektywnie wygładza, niweluje niedoskonałości cery, przywracając młody wygląd, zwiększa poziom nawilżenia oraz nadaje jednolity koloryt.

 

Efekty zabiegu

Zalety RetiPeel:

  • inicjuje procesy naprawcze
  • przyczynia się do przywrócenia jędrności, napięcia i gęstości skóry
  • efektywnie wygładza
  • poprawia koloryt skóry
  • niweluje niedoskonałości
  • spłyca drobne zmarszczki
  • zwęża pory

Zabieg RetiPeel poprzedzony jest specjalistycznym wywiadem kosmetologicznym oraz sporządzeniem planu zabiegowego.

 

Dziękuję, że jesteś.

Katarzyna Górajewska-Sitek

Recommended Posts

Leave a Comment